תפריט מובייל

 מאת: לירן יונגר

25.11.2018

שבוע המסחר המקוצר המשיך להתאפיין במגמה שלילית וזאת על רקע התגברות הספקות לגבי הסיכוי לפתרון סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין בפגישתם הצפויה בשבוע הבא של נשיאי שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הנפט המשיך לצנוח.

נאסד"ק: סיכם את השבוע עם ירידה של 4.3%

דאו ג'ונס: סיכם את השבוע עם ירידה של4.4%

S&P: סיכם את השבוע עם ירידה של 3.8%

quantum75

*תמונה להמחשה בלבד

 

מחיר הנפט רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משלוש שנים בניו יורק בדרכו לירידה שבועית שביעית ברציפות, בצל חששות מעודף היצע בשוקי הנפט העולמיים לאחר שערב הסעודית אותתה כי תפוקתה ממשיכה לשבור שיאים.

שר הנפט הסעודי אמר ביום חמישי כי התפוקה של יצואנית הנפט הגדולה בעולם המשיכה לגדול החודש לאחר זינוק באוקטובר. בה בעת, מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל זה השבוע התשיעי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 50.42 דולר לחבית, נפילה של 7.7% - היום הגרוע ביותר מאז יולי 2015 - בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט נפל מתחת ל-60 דולר לחבית בראשונה מאז 2017.

תפוקת הנפט העולמית, בהובלת ארה"ב, עולה על הביקוש, ולכן אופ"ק מתכנן את הגבלת התפוקה של חברות הארגון, לאחר פגישת אופ"ק ב-6 בדצמבר. עם זאת, מחיר חבית נפט ירד ב-17% עד כה בנובמבר.

בגזרת המאקרו, בטחון הצרכנים בארה"ב התדרדר בשיעור חד מהצפוי החודש על רקע הרעה בהערכת מצב הכלכלי, עליית הריביות וירידות בשוקי המניות. מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש לרמה של 97.5 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז אוגוסט, לעומת רמה של 98.6 נקודות באוקטובר. תחזית הכלכלנים הייתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 98.3 נקודות.

הזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב צנחו באוקטובר בשיעור החד ביותר מזה 15 חודשים, בעקבות נפילה בהזמנות של מוצרי תחבורה. ההזמנות צנחו ב-4.4% באוקטובר, לעומת תחזית הכלכלנים לירידה של 3.4%. ההזמנות של מטוסים אזרחיים נפלו ב-21% באוקטובר, וההזמנות של כלי טיס צבאיים צללו ב-59%.

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים אך בסיכום שבועי המדדים המובילים המשיכו לאבד גובה.

מנהיגי האיחוד האירופי תמכו במתווה יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) שהביאה  ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי לאישור האיחוד. מנהיגי המדינות השונות באיחוד התאספו היום בבריסל, מקום מושב ממשלת האיחוד האירופי, ותמכו בתוכניתה של מיי לעזיבת גוש האירו כבר בחודש מרץ של שנת 2019. כנס המנהיגים היה בעיקר סימבולי והסכם הברקזיט היה צפוי להיות מאושר, זאת למרות חששות ספרדיים של הדקה האחרונה בנוגע לעתידה של גיברלטר - טריטוריה בריטית במחלוקת שנמצאת בקצה הדרומי של ספרד.

המסחר בבורסה בתל אביב נסגר במגמה שלילית בהתאם למגמה בשאר בורסות העולם.

סיכום שבועי מדד ת”א 35 ירד ב- 1.67%, מדד ת”א 90 ירד ב- 1.72%, מדד הבנקים ירד ב- 2.14%, מדד הנדל”ן ירד ב- 1.78% ומדד הנפט וגז ירד ב- 1.75.

מניית בזק בלטה בירידות על רקע הדיווח של סלקום שלפיו תכניס את קרן תשתיות ישראל לשותפות במיזם הסיבים שלה. סלקום דיווחה על תוצאות הרבעון במקביל, וחשפה ירידה ברווח הנקי ל-1 מיליון שקל בלבד ברבעון השלישי.

שיהיה לכולם שבוע מוצלח מצוות קוואנטום שוקי הון J

 ----

****** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותב מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

 

 

    

מחפשים ניהול השקעות מקצועי? 
התקשרו ל 03-901-0909 או השאירו פרטים בצור קשר

ניהול תיקי השקעות - בואו להשקיע את הכסף שלכם אצל קוואנטום בית השקעות.