אלגו טריידינג הוא שם למסחר אוטומטי במוצרים פיננסים בורסה או במסחר "מעבר לדלפק" (OTC) המבוסס על בינה מלאכותית. בשל הצלחתה ,ניתן להבחין בשנים האחרונות כי יותר ויותר חברות משתמשות בשיטת מסחר זו. שיטת המסחר המדוברת, נקראת בשפה העברית, 'מסחר אלוגריתמי'.

תחום האלגו טריידינג, החל את דרכו כבר בשנות השמונים, אך רק בעשור האחרון, תפס תאוצה בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט. בשנים האחרונות, אנו עדים לנהירה של משקיעים ישראלים רבים, שהתוודעו לשיטה, לנהוג להיעזר בה.

קוואנטום - מודל אשר משתמש במערכות מסחר מתוחכמות

במסגרת פעילות בתחום ניהול תיקים, קוואנטום שוקי הון מציעה מגוון מודלים להשקעה. אחד המודלים נעזר במערכות פיננסיות מתקדמות מעולם האלגו טריידינג.
המערכת הפיננסית הממוחשבת היא כלי עזר מועיל ביותר בפעילות הניהול, המערכת מספקת לחברה בזמן אמת היקף עצום של נתונים ישירות מהבורסות בכל העולם. כמו כן, המערכת הפיננסית מעבדת עבור קוואנטום תוך זמן מהיר את המידע, ולאחר מכן היא מציגה עבור מנהלי התיקים של החברה אסטרטגיה מסוימת או שיפוץ לפוזיציה, בה יכולים מנהלי התיקים להיעזר על פי שיקול דעתם.

מערכת האלגו-טריידינג מעמידה לרשותה של קוואנטום טכנולוגיה שפותחה על ידי מיטב המומחים משוק ההון וההנדסה הפיננסית. המערכת האמורה מתוכננת לשקלל תרחישים שונים ומגוונים בבורסות שבעולם ולהציע אסטרטגיות המתאימות לתרחישים הללו כאשר חלק מהתרחישים הללו מתייחסים למצבים בהם שוק ההון יורד או נשאר עומד במקום - ואזי במצבים שכאלו, מערכת האלגו טריידינג מציעה אסטרטגיות שונות אשר להן תוחלת רווח חיובית, לרבות אסטרטגיות שונות באופציות, המיועדות לשמור על תשואה חיובית גם במצבים בהם שוק ההון יורד או נשאר במקום - משמע לפעול נגד מגמת השוק.
השימוש במערכות הממוחשבות נותן יתרון משמעותי העומד לרשות קוואנטום שוקי הון, דבר התורם משמעותית לתשואת הלקוח.

ישנם מספר מודלים מתמטיים נוספים שנעזרים בהנדסה פיננסית מתקדמת אך אינם באים לידי ביטוי במסגרת של ניהול תיקים, אלא במסגרת של קרן גידור.

יישום הלכה למעשה של אלגו טריידינג

אם עד כה הורגלנו לטלפן אל סוחר המניות איתו אנו עובדים, ולהורות לו לבצע פעולות שונות של מכירה וקנייה או לבצע פעולות באופן עצמאי דרך המערכות מסחר, בעזרת שיטת אלגו טריידינג הוחלף סוחר המניות שלנו מהאדם למחשב שלנו.

מאז פרוץ הטכנולוגיה אל חיינו, הורגלו רבים לבצע פעולות דרך הרשת האינטרנטית, עם זאת, רבים מהאוכלוסייה מעדיפים לנקוט בשיטה הקלאסית והישנה, ולהיעזר בסוחר מניות. בתקופה האחרונה, בעקבות השינוי התודעתי והבנת היתרונות של שיטת מסחר זו, החלו אנשים להשתמש בשיטה באמצעות המחשב האישי שלהם.

התוכנה הממוחשבת, אוספת את כל הנתונים אודות המניות בעולם בזמן אמת, מנתחת את האינפורמציה שהתקבלה ומספקת מסקנות באשר לפעולות מכירה וקנייה כדאיות. מסקנות אלו, מתורגמות לפעולות קנייה ומכירה, המשוגרות על ידי תוכנת מסחר אוטומטי ישירות לבורסה. היתרון של אלגו טריידינג בא לידי ביטוי במהירות, בתחכום ובדיוק, שבה הדברים נעשים. התוכנה המתקדמת, מבצעת את עיבוד המידע, הקנייה והמכירה, עוד לפני שכל סוחר מניות אנושי מזהה את ההחלטה בעצמו. בצורה זו, חברות ה- אלגו טריידינג, יכולות להקדים את החלטת המסחר ולסגור ברווח לפני הסוחרים אלו שעלו על ההחלטה "באיחור".

רוצה לקבל מידע נוסף על מסחר אוטומטי או חצי אוטומטי באמצעות שיטת אלגו טריידינג? לחץ כאן

הצוות וניתוח תוכנת האלגוטריידינג

ככל שניתוח המידע והעברת הנתונים מעמיקים ומהירים יותר, כך גם תוכנת המסחר האלוגריתמי נחשבת כמוצלחת יותר. כל צוות של חברת אלגו טריידניג, מפתח אלגוריתם ייחודי משלו ולמעשה האלגוריתם של התוכנה, הוא זה שיקבע האם חברה אחת תהיה מוצלחת יותר מאחרת. אלגוריתם מוצלח יותר "יקלע למטרה" וינבא בצורה טובה יותר את ההתנהגות של ניירות הערך, דבר אשר יוביל לרווחים גבוהים יותר למשקיע.

חברות אלגו טריידניג, מגייסות את טובי הבוגרים אשר סיימו לימודים פיננסים, מדעים ומדעי המחשב, מתמטיקאים ואחרים. ההשערה היא, כי אלו מרוויחים משכורות של מאות אלפי דולרים מדי שנה וחברות האלגו מרוויחות מיליוני ומיליארדי דולרים מדי שנה שחולפת, משום היתרון הגדול שלהן בשוק המסחר.

בשנת 2008, כאשר העולם היה במשבר ובבורסה משקיעים הפסידו הון בשווי של כמה טריליוני דולרים, חברות אלגו טריידינג רשמו רווחים, כל זאת תודות לטובי המוחות בשוק העולמי, אשר פיתחו אלוגריתמים מיוחדים לתוכנות המסחר האוטומטי. בשנה זו ולאור גריפת הרווחים על ידי חברות אלו, רשות ניירות הערך האמריקאית החליטה לברר האם נעשתה פעולה לא חוקית. לאחר בדיקה מעמיקה, רשות ניירות הערך האמריקאית, החליטה כי היא אוסרת על הצבת תוכנות האלגו בבנייני הבורסה וזאת כתוצאה מהחשד, שאלו מקצרים את הזמן שבו לוקח למידע להגיע למחשב הכללי. יש כאלה הטוענים, שתוכנות אוטומטיות מחריפות את המגמות ועל ידי כך יוצרות תנודתיות-יתר בשווקים.

קהל היעד אשר משתמש באלגו טריידינג הוא רחב וניתן למנות בו קרנות נאמנות, קרנות גידור, סוחרים עצמאיים, גופים מוסדיים ועוד. נכון לשנת 2011, רוב רובן של החברות וכן אנשי מקצוע העוסקים בתחומי הכלכלה והכספים, מודעים לעובדה כי שיטת האלגו טריידינג הינה השיטה המוצלחת ביותר של מסחר בבורסה ועל כן התחזיות לגביה הינן אופטימיות וכוללות מושגים, כגון: 'הצלחה עתידית', יחס סיכוי-סיכון ועוד.

לקבלת מידע נוסף אודות אלגו טריידינג ואודות המערכת המתקדמת של קוואנטום שוקי הון שמאפשרת תכנות אסטרטגיית מסחר באופן חצי אוטומטי או אטומטי לחלוטין הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטל' 03-6083586 או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

© כל הזכויות שמורות לקוואנטום שוקי הון עוצב ונבנה ע"י פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום