תפריט מובייל

מאת: שלמה טננבאום

בחודש שעבר פורסם שמדד המחירים לצרכן ירד בחודש ינואר 0.5% לאחר ירידה מצטברת של 0.6% ב-12 חודשים. למרות שהנתון היה בתחום הציפיות, השוק מגלם אפשרות שבנק ישראל יוריד בקרוב את הריבית מהרמה הנוכחית של 0.1% מתוך מטרה לגרום לפיחות השקל והעלאת רמת האינפלציה. הדבר מתבטא בריביות התלבור שהם הריביות הבין-בנקאיות, הדומות בעיקרן לריביות הלייבור באירופה.להלן סיכום הריביות:

ריבית יומית: 0.100%

חודש         0.096%

3 חודשים     0.086%

6 חודשים   0.077%

9 חודשים  0.077%

שנה         0.082%


 

התשואה יורדת לאורך עקומת התשואה – מה שמרמז על תוואי הריבית העתידי.

כמו כן, השקל יחסית חלש כלפי הדולר והוא נסחר בסביבות 3.91 מה שמשאיר פתח למהלך מפתיע מצד בנק ישראל.

יש לציין שבמספר בנקים מרכזיים בעולם הורידו את הריבית לרמה שלילית, באירופה וביפן בין מינוס 0.5% למינוס 0.1%, לאחר שהריבית הגיעה לאפס, אך אין כעת צפי למהלך כזה בארץ.

 

יש לציין שלמרות שהנתונים לעיל מגלמים ציפיות שוק, יש טענה שלהורדת ריבית מתחת לרמה הזאת אין כמעט משמעות מעשית מלבד משמעות פסיכולוגית ולכן בנק ישראל לא בהכרח יפעל לפי הציפיות, והצעד הבא לכיוון הרחבה מוניטארית, אם וכאשר יקרה, סביר שיתבטא בהרחבה כמותית בדומה למדינות המערביות.


 

 

****** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותב מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

    

מחפשים ניהול השקעות מקצועי? 
התקשרו ל 03-901-0909 או השאירו פרטים בצור קשר

ניהול תיקי השקעות - בואו להשקיע את הכסף שלכם אצל קוואנטום בית השקעות.