תפריט מובייל

עיני המשקיעים בעולם נשואות לעבר הבנק המרכזי של ארה''ב שפותח את ישיבה הפד בת יומיים שבסיומה יחליט האם לסיים את עידן הריביות האפסיות לראשונה מזה כמעט עשור. IMG 20150827 112702 Mobile


בקרב הכלכלנים קיימים חילוקי דעות, כאשר רק 38% מעריכים כי הפד אכן יעלה את הריבית כבר מחר במטרה לאותת כי הכלכלה האמריקאית הולכת וצוברת תאוצה, אך רובם מעריכים כי הפד יעלה את הריבית מאוחר יותר השנה בשל ההאטה בסין והנתונים הכלכליים המאכזבים שפורסמו לאחרונה ולאור התנודתיות הגבוהה בשווקים. ראוי לציין שמתחילת השנה מדד הדאו גו'נס בתשואה שלילית של כ-7%.


העלאת הריבית היא צעד שנועד לקדם את פני האינפלציה שעלולה להתפרץ בעקבות המדיניות המוניטארית המרחיבה של הבנק המרכזי האמריקאי, עם זאת נתוני מדדי המחירים לצרכן וליצרן אינם מעידים עדין על לחצים אינפלציוניים בארה''ב וביתר העולם המערבי.
כמו כן שוק העבודה האמריקאי התחזק מאוד בשנה האחרונה ורמת האבטלה ירדה לרמה של 5.1%.
להחלטה על גובה הריבית תהיה השפעה מרחיקת לכת על השווקים בארה''ב ובשאר העולם, ועל כן פנו לאחרונה גורמים שונים לבנק המרכזי שלא יעלה את הריבית ובכללם קרן המטבע הבינלאומי.


בכל מקרה, לכשתהיה הודעה על העלאת ריבית, העלאה צפויה להיות מאוד מינורית (כ-0.1%-0.25%) ותוואי העלאת הריבית העתידי צפוי לפי שעה להיות איטי בהשוואה לסייקלים הקודמים.
ההחלטה של הפד עתידה להתפרסם מחר בערב (17/9 שעון ישראל).

ניהול תיקי השקעות - ניהול תיקים ע"י צוות בעל ניסיון רב בשוק ההון

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.