תפריט מובייל

ניהול תיק השקעות אישי, מבצעים בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים בלבד, על מנת למזער סיכונים בטווח הארוך, ולהעצים את הרווחים. הון המיועד להשקעה מתבצע ע"י מניות, אופציות , חוזים, אגרות חוב, מוצרים מובנים ועוד. את ניהול התיק האישי יכול אדם לבצע בעצמו וזאת בתנאי שהוא מחזיק בידע הנדרש, או לחילופין יכול אדם לפנות אל בית השקעות מוכר ומקצועי המציע את השרות.

כיצד מבצעים ניהול השקעות נכון

מסחר בשוק ההון - המטרה העיקרית בניהול ההשקעות, היא לגרום להון המושקע, לצבור תשואה גדולה ככל האפשר בהתאם למגבלות הסיכון הרצויות. בשלב ראשון כל אדם או מי מטעמו חייב להבין לעומק את הצרכים האישיים שלו או של הלקוח שלו, אל מול הנכסים בו הוא מחזיק. לאחר בחינה מדוקדקת, יקבע טווח ההשקעה אותו נכון להשקיע בתיק ספציפי או לחילופין במספר תיקים במקביל. פנייה אל חברת השקעות המבצעת ניהול תיק אישי באופן אינטגראלי, היא לרוב הדרך הבטוחה ביותר לנהל את כספכם. מנהל תיק ההשקעות, מייעץ למשקיע על התיקים בהם נכון להשקיע וזאת בהתאם לסיכונים ולתשואות האפשריות של בעל התיק, הוא זה אשר מקבל את ההחלטה באשר לתיק בו הוא רוצה להשקיע את כספו, בהתחשב המלצותיו של מנהל תיק ההשקעות.

ישנם מסלולים רבים בהם ניתן לבצע ניהול תיק אישי המותאמים לכל אדם בהתאם לרמת הסיכון אותה הוא מוכן לקחת.

כיצד לבחור בית השקעות

אם אין בידכם את הידע הנדרש לשם ניהול תיק אישי אך יש לכם את ההון הדרוש, כדאי ומומלץ לפנות אל חברה מכורה וידועה מהתחום. במעמד הבחירה יש לבחון את המקצועיות הנדרשת של מנהל השקעות, בהתאם להצלחות שהניב בעבר עבור לקוחותיו וזאת לאורך זמן. ההשוואה בין מנהל תיק לקוחות אחד לאחר חייבת להתבצע במקביל אל מול הסיכונים אותם הוא לוקח בהשקעותיו.

ככל שניסיונו של מנהל תיקי השקעות גבוה יותר כך ניתן לסמוך על המלצותיו ביתר קלות. יש לוודא בעת הבחירה, כי השרות הניתן על ידי חברת ההשקעות בכלל ועל ידי מנהל תיק האישי בפרט הוא מהשורה הראשונה ובהתאם לדרישותיכם, וכן במסגרת רשיון כחוק. יש לקחת בחשבון כי לשירות ישנה חשיבות נעלה במהלך ניהול תיקי השקעות.

בחנו את תחלופת מנהלי התיקים בחברה, וקחו מידע זה כפרמטר מכריע בעת הבחירה. כמו כן לאמינות אותה משדרים בעלי החברה ומי מטעמה, חשיבות גבוהה.
במהלך ניהול תיק אישי הנמצא בידי החברה בה בחרתם, בחנו את הפעילות המתבצעת בכל תיק, האם היא תדירה או נמוכה באופן יחסי.

ניהול תיקי השקעות ע"י חברה או באופן עצמאי

רבים תוהים האם נכון לבצע את ניהול תיקי ההשקעות באופן עצמאי, או לחילופין נכון יותר לפנות אל חברה מקצועית ומיומנת. בטרם קבלתם החלטה יש לשקול בצורה מושכלת את הפרמטרים הבאים:

תגובה – אם הינכם עובדים במהלך היום יום, סביר להניח כי תתפנו פחות להתעסק בהשקעה שהושקעה לשם הפקת רווחים בעתיד.
למהירות התגובה במהלך ניהול תיק אישי, יש חשיבות נעלה בהצלחה. מנהלי תיקי השקעות, מגיבים במהירות לשינויים המתרחשים בשוק.

התמחות – ניהול תיק אישי דורש ידע, ניסיון, מומחיות, ומקצועיות. אין כלל ספק כי הינכם נבונים מספיק בכדי לבצע את הפעולות הנדרשות, אך לכל תחום יש את בעלי המקצוע הטובים והמיומנים ביותר.

סיכונים – ניהול סיכונים הוא פן חשוב במהלך התהליך. אין ספק כי גם בעלי המקצוע הטובים ביותר, לא תמיד ולא בהכרח יכולים לחזות את השינויים המתרחשים בשוק. עבודה רציפה לאורך זמן, מגדילה את הסיכוי להתנהל אל מול השינויים התכופים ולמזער את הסיכונים

ריגושים – אם חלק מהסיבות בשלן הינכם מנהלים תיקי השקעות הן אדרנלין וריגושים, הרי שכדאי שתיקחו בחשבון את העובדה כי לרוב ניהול עצמי של תיק השקעות אשר משלב בתוכו ריגושים ואמוציות יכול להקטין את הסיכוי לתשואה גבוהה.

לפרטים נוספים אודות ניהול תיקים צור איתנו קשר.