תפריט מובייל

מסחר בשוק ההון - ניהול תיקים מסורתי

ניהול תיקים מסורתי מצריך ידע והבנה בסיסית בתחום ההשקעות הפיננסיות. כדי להצליח לנהל תיק באופן ריווחי ומשתלם יש לדעת להתחשב במשתנים שונים המשפיעים על תיק ההשקעות האישי של הלקוח וכיצד ניתן לנצל משתנים אלו לטובתו. זוהי המומחיות של מנהל תיקי השקעות מקצועי. כדי להבין מהו ניהול תיקים נכון חשוב לדעת מהו תיק השקעות ומהם המשתנים הפיננסיים השונים המשפיעים על התיק.

מהו תיק השקעות?

תיק השקעות נועד להגדלת רווחים על ידי השקעה באפיקים שונים. ההשקעה יכולה להיות ניירות ערך, אגרות חוב, מטבעות זרים וכדומה. ניהול תיקים מסורתי יכול להתבצע על ידי האדם המשקיע בפועל או על ידי מנהל תיקים מקצועי, הכל בהתאם לרמת הידע והניסיון של אותו אדם.אין הגבלה של תיקי השקעות לאדם, אך מומלץ שמנהל תיק ההשקעות יהיה אדם בר דעת בתחום הפיננסי שיכול לנתב את ההשקעה המתאימה ברגע הנכון.

במידה ויש לך כסף ואתה מעוניין להשקיע ולראות רווחים עדיף להעביר את ניהול התיק למנהל תיקי השקעות שידע לנהל את התיק באופן החכם והמותאם עבורך. מלבד זאת כדי להצליח לנהל תיק השקעות בישראל יש לקבל היתר מיוחד ורישיון לעסוק בניהול תיקים, לאחר קבלת הכשרה מתאימה. ניהול חשבון תיק ההשקעות חייב להתבצע מתוך חשבון הייעודי להשקעה בבורסה ולא יכול להתבצע מתוך החשבון הפרטי, כך ניתן למנוע בלבול וחוסר סדר ולדעת מהם הרווחים וההפסדים לפי חודשים.

עקרונות בסיסיים

על מנת להצליח לנהל את תיק ההשקעות באופן חכם לא כדאי להשקיע את כל הסכום באפיק אחד. מומלץ לפזר את ההשקעות בכמה אפיקים שונים ובכך להקטין סיכונים. במידה ומדובר בניהול השקעות ראשוני מומלץ לא לקחת סיכונים גבוהים ולהתחיל בצעדים קטנים ורצוי להשקיע גם באגרות חוב משום שלרוב הסיכון בהשקעה בהן נמוך יותר ממניות.

בנוסף, ניהול תיקים מסורתי מחייב ייפוי כוח של החשבון הייעודי, אבל מנהל התיק יכול רק להעביר כספים ולבצע פעולות של מכירה או קנייה, הוא אינו רשאי למשוך כסף מהחשבון הפרטי של הלקוח. כמובן שמנהל התיק חייב להיות בעל שקיפות מלאה ללקוח ולפרסם לו נתונים מלאים מדי רבעון. רק כך יכול הלקוח לראות האם מדובר בניהול חכם ומשתלם או עדיך לו לעבור למנהל תיקים אחר. 

עלות דמי הניהול

אחד המשתנים שחשוב לשים אליהם לב לפני שבוחרים מנהל תיק השקעות הינו מהי העלות של דמי ניהול התיק. מדובר בעלות נמוכה יחסית ואילו הרווח העתידי גבוה במיוחד. מומלץ להשוות בין מספר משרדי ניהול תיקים מסורתי ולהשוות מהם עלויות דמי הניהול של כל חברה. כך, ניתן לקבל אומדן יחסי לעלות הנהוגה של דמי ניהול עבור תיק השקעות. כמובן שיש לזכור שלא רק עלות דמי הניהול היא תנאי בסיסי לבחירת מנהל תיק השקעות וכי הצלחות מוכחות וידע מקצועי בתחום הינו תנאי חשוב לא פחות.

ניהול תיקי השקעות - ליצירת קשרת לפתיחת תיק השקעות או פגישה נשמח ליצור אתך קשר !