תפריט מובייל

אם אתה מעוניין להתחיל להשקיע בשוק ההון אך חושש שאין בידיך מספיק ידע מקצועי שיאפשר לך לעשות זאת בבטחה בצורה עצמאית, הפתרון הטוב ביותר עבורך הוא לשכור את שירותיו של בית השקעות ושל מנהל תיקים מקצועי מטעמו, אשר יציע לך מגוון אפיקי השקעה ויפעל בעקביות למען מקסום הרווחים.

בית השקעות – קווים לדמותו

בית השקעות הינו גוף פיננסי המציע אפשרויות השקעה שונות ללקוחות פרטיים וחברות המעוניינים להשקיע בבורסה. בין אפשרויות ההשקעה המוצעות על ידי בתי השקעות ניתן למצוא קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות סל ועוד, כאשר המטרה היא להשקיע באפיקים המתאימים לכל לקוח ולהגדיל את תשואותיו הפיננסיות.

בבתי השקעות פועלים מנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות, פעילים בשוק ההון וכן אנליסטים המבצעים כל העת סקרי שוק שמטרתם לסייע בזיהוי של מגמות בבורסה, יחסי סיכון מול סיכוי ולכוון בהתאם לכך את ההשקעות הפיננסיות שיבוצעו עבור הלקוחות.

ניהול תיקי השקעות על ידי מנהל תיקים מוסמך הפועל מטעם בית השקעות הוא פרוצדורה מאוד מקובלת במסחר בורסה בארה"ב, אשר בעת האחרונה הפכה להיות מאוד מבוקשת גם בישראל. הסיבה לכך היא, שלא לכולם יש את הזמן הדרוש ו/או את הרצון ללמוד את רזיו של שוק ההון ואנשים רבים מעדיפים לתת את המושכות לאדם אשר למד את המקצוע ואשר יעשה כל שביכולתו על מנת להשיג את התשואה המקסימאלית של תיק ההשקעות שלהם, כלומר, למנהל תיק השקעות מקצועי ומנוסה.

AS15

משקיעים בבחירה נכונה

על מנת שתוכל להיות בטוח שבחרת בית השקעות מהימן אשר יספק לך את שירותיו של מנהל תיקים מקצועי ומנוסה ויגבה ממך עמלות שירות סבירות, חשוב לבצע מחקר שוק מקדים ולבדוק היטב מה מציע כל אחד מהם, בהתייחס לפרמטרים הבאים:

  • ניסיון – אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת בית השקעות הוא הוותק והניסיון שלו. בית השקעות ותיק הוא כזה אשר ברזומה שלו ושל מנהלי התיקים הפועלים מטעמו יש הצלחות רבות, שהרי אחרת הוא לא היה ממשיך לפעול במשך תקופה כה ארוכה. בנוסף, העובדה שבית ההשקעות פועל במשך שנים רבות בדרך כלל מעידה על מקצועיותם של נציגיו ועל יכולתם לחזות בצורה נכונה את מגמות השוק המשתנות.
  • תשואות מול סיכונים – כדאי מאוד לבדוק את גובה התשואות אשר הניב בעבר אותו בית השקעות שאתם בוחנים. מדובר במידע שאמור להיות גלוי, ובאמצעותו תוכל לבחון את מידת הצלחתם של מנהלי התיקים במקום להניב תשואה גבוהה עבור לקוחותיהם בהתאם לסיכונים שנלקחו. כדאי מאוד לבחון את היקף התשואות דווקא בעתות משבר או בתקופות של מיתון; אם בתקופות אלה בית השקעות הצליח בכל זאת לשמור על תשואות יפות – כנראה שהאנשים הפועלים מטעמו הינם אנשים מקצועיים.
  • שקיפות לאורך כל הדרך – בית השקעות טוב הוא בית השקעות שאין לו מה להסתיר. לכן, מומלץ מאוד לבחור במקום אשר חושף בפניכם את אסטרטגיות הפעולה של נציגיו בכל הנוגע לניהול תיק ההשקעות שלך ואשר מאפשר לך גישה מלאה אל תיק ההשקעות בכל רגע נתון.
  • שירות מקצועי ויחס אישי – פרמטר חשוב נוסף בבחירת בית השקעות הוא, כמובן, מידת השירותיות של נציגיו. חשוב לבחור במקום אשר מציע לא רק ידע מקצועי נרחב, אלא ששם דגש גם על מתן שירות אישי ואדיב לכל לקוח. לכן, לפני שמקבלים החלטה חשוב לברר אם באותו בית השקעות פועל צוות שירות לקוחות, אם אתה יכול לדבר ישירות עם מנהל תיק ההשקעות שלכם ואם המענה שתקבל יהיה שירותי ואדיב. אחרי הכל, חשוב שתהיה בינך ובין מי שמטפל בתיק ההשקעות שלך תקשורת טובה ובונה.
  • מחיר ששווה את ההשקעה – פרמטר חשוב נוסף שמומלץ מאוד לבדוק הוא העמלות שגובים בתי השקעות בעבור השירות שהם מספקים. כל בית השקעות גובה עמלת שירות שונה, ולכן חשוב לעשות סקר שוק מקדים לפני קבלת ההחלטה. למרות זאת, כמו בכל תחום אחר, גם בתחום זה לא תמיד הכי יקר הוא הכי טוב, ומאידך – מחיר נמוך מדי יכול להעיד על מקצועיות פחותה. לכן, כדאי בהחלט לברר את סוגיית המחיר, אבל לא כסוגיה העומדת בפני עצמה אלא ככזאת המלווה את שאר הפרמטרים, ולבחור בית השקעות שהוא קודם כל מקצועי, אבל יחד עם זאת כזה שאינו גובה מחיר מופקע עבור השירות.

אין ספק, שאם תבחרו בית השקעות על פי הפרמטרים שצוינו לעיל, תוכלו ליהנות משירות מקצועי וסביר מאוד להניח, שההשקעה שלכם תניב תשואות. 

 

קוואנטום ניהול השקעות – בית השקעות בוטיק ויצירתי
כל השירותים של קוואנטום ניהול השקעות ניתנים בהתאמה אישית לצורכי הלקוח ולהעדפותיו, תוך מתן ליווי מקצועי מלא לאורך כל הדרך.