תפריט מובייל

בתי השקעות בישראל לעומת בתי השקעות בחו"ל

בתי השקעות בישראל הינם מוסדות פיננסיים המסייעים ללקוחות פרטיים ועסקיים לנהל את כספם ולבצע מסחר בבורסה. הדבר מתבצע באמצעות ניהול תיקי השקעות המותאמים אישית ללקוח, על פי תקציבו, צרכיו והעדפותיו. ההבדלים בין בתי ההשקעות השונים מתבטאים במספר פרמטרים, ביניהם האופי של ניהול תיקי ההשקעות, הליווי המקצועי שניתן ללקוח, רמת המקצועיות של מנהלי התיקים בחברה וכמובן –הוותק והמוניטין שיש לאותו בית השקעות בישראל ובעולם.

למרות כל ההבדלים הללו, מטרתם של בתי השקעות בישראל היא לדאוג לכך שהתשואה של כל לקוח תהיה הגבוהה ביותר ביחס לרמת הסיכון שלו ולאלטרנטיבות השקעה אחרות ברמת סיכון זו, על מנת שיהיה שבע רצון מהשירות וימשיך לבצע את השקעותיו בבורסה דרכם.

AS18

ניהול השקעות - איך זה עובד?

בתי השקעות בישראל מאפשרים ללקוחותיהם להשקיע את כספם במגוון רחב של אפיקים, ביניהם מניות, אגרות חוב, מדדי מניות, סחורות, קרנות נאמנות שונות ועוד. זאת כדי לאפשר להם לפזר סיכונים ולהגדיל תשואות. בהקשר זה חשוב לציין, כי רוב ההשקעות בארץ הינן צמודות למדדי המניות העיקריים (כלומר, מדד תל אביב 135, מדד תל אביב 100 ומדדים שונים בעולם) או שהן מושפעות מהם בצורה משמעותית בעוד שבחו"ל אין הדבר כך - על כך נרחיב בהמשך.

ניהול תיק ההשקעות מתבצע על ידי מנהל תיקים. למנהל תיקי השקעות מקצועי יש ברשותו את כל הכלים שמאפשרים לו לבצע את הפעולות הנכונות בזמן מסוים, על מנת למקסם את הרווחים. כמובן שהעובדה שלעיתים נוצרים הפסדים אין בה כדי לגרוע ממקצועיותו של מנהל התיק, שכן ישנם פרמטרים שאינם תמיד תלויים בו. אולם, בפנותנו לבתי השקעות בישראל אנו מצפים שתהיינה יותר תוצאות טובות מאשר תוצאות פחות טובות. במידה שהמצב הפוך – כדאי  לשקול לעבור אל בית השקעות אחר.

מרבית בתי ההשקעות בישראל מעברים את כספי המשקיעים למסחר בבורסה האמריקאית מהסיבה של היתרון לגודלו העצום של השוק האמריקאי ולהזדמנויות ההשקעה שהוא מייצר.

השקעה מסורתית לעומת השקעות אלטרנטיביות

כל האמור לעיל מתאר ניהול תיק השקעות מסורתי, שהיתרון הגדול שלו הוא שהתיק לרוב מנוהל באופן סטטי, עובדה אשר מפחיתה את עלויות המסחר ומתאימה לרוב לתנאי שוק יציבים ואינה מצריכה מעקב תכוף. ברם, לצד היתרון הברור יש לבחירה בהשקעה מסורתית גם חיסרון בולט, והוא העובדה שהרווחים, אם ישנם, הינם בדרך כלל קטנים יחסית לעומת דרכי השקעה אחרות וגם כאמור, תלויים במגמות השוק. דרכי ההשקעה האחרות, או בשמן המקצועי "השקעות אלטרנטיביות" כוללות, למשל, קרן גידור – דרך אלטרנטיבית המציעה לא רק השקעה במניות אלא השקעה באמצעות מכשירים פיננסים שונים המאפשרת למשקיע להרוויח גם כשהשוק נמצא במגמת ירידה או דשדוש.

איך זה עובד בחו"ל?

גם בחו"ל משקיעים בדרך כלל בצורה מסורתית כלומר, שילוב של אגרות חוב ומניות, אולם פתוחים יותר לנושא של השקעות אלטרנטיביות, משום שמבינים את היתרונות הטמונים בהן ואת האפשרות למקסם את הרווחים בצורה יעילה ומהירה יותר. בזכות העובדה שאנחנו חיים היום בכפר גלובאלי, גם משקיעים ישראלים יכולים להשקיע בנכסים בחו"ל, ובהם מניות, אגרות חוב ונדל"ן, מסחר באופציות בארה"ב, ולפזר את השקעותיהם בצורה שקולה המאפשרת ליהנות הרבה פעמים מפירות יפים- היינו, מרווחים לא קטנים. כמובן שניתן לבצע השקעות בחו"ל באופן עצמאי, אולם למי שאינו בקיא ברזי המסחר ולמי שאין את הזמן הדרוש להיות כל הזמן עם היד על הדופק, מומלץ מאוד לבצע את המסחר בבורסה בכלל ואת המסחר בבורסה בחו"ל בפרט באמצעות בית השקעות או חברת השקעות מקצועיים וותיקים בתחום.

יתרון השקעה בבורסה באמצעות בית השקעות הינו שלאורך כל הדרך מלווה אותך מנהל תיקים מקצועי שינהל את תיק ההשקעות שנבנה בדיוק על פי ההעדפות שלך על סמך הכלים, הידע והניסיון שברשותו, ויעזור לך להגיע לרווחים מקסימאליים במידת האפשר על פי התנודות והמגמות המשתנות בשוק.

קוואנטום שוקי הון – ניהול מקצועי ויחס אישי.

קוואנטום שוקי הון מציעה לכם שירותי ניהול תיקי השקעות מקצועיים הניתנים על ידי מומחים בתחום, הבקיאים ברזי המסחר בבורסה ומציעים שירותי בית השקעות אטרקטיביים במיוחד. אנחנו מציעים אפשרויות השקעה רבות וכמובן גם השקעות אלטרנטיביות שונות, ליווי מקצועי לאורך כל הדרך וכן שקיפות מלאה על מצב החשבון בכל עת.